RADIO TOP 40: Playlisty aktualizovány o nové hity!

apple music evropa 2 hudebni novinky playlist spotify top 40 youtube May 17, 2022
Radio TOP 40 Playlist Spotify, Apple Music, YouTube

Nový týden přináší hudební novinky. V playlistech, které spravuji na Spotify, Apple Music a YouTube už jsou nyní.

PŘIDAT SE KE SLEDOVÁNÍ PLAYLISTŮ MŮŽETE ZDARMA ZDE

Přidal jsem 10 novinek, které se mi líbí. Snad se budou líbit i vám!

MØ feat. REBECCA BLACK – New Moon

Dánská superstar  představuje novou verzi singlu New Moon, tentokrát ve spolupráci se zpěvačkou Rebeccou BlackNew Moon je přímo o tom, nechat těžké chvíle za sebou. Je to píseň o rozchodu, ale nejen pro ty se zlomeným srdcem. Umělkyně popisuje: „New Moon je skladba vytvořená k manifestaci nové éry, píseň o znovuzískání kontroly. Je to připomínka pro mě, abych naslouchala sama sobě, věřila svým instinktům a nenechala vnější síly, aby mi rozmazaly zrak. Doufám, že ostatní z toho získají stejnou energii.!“  si přizvala k produkci přátele a dlouholeté spolupracovníky Caroline Ailin a Noonie Bao.

 

JAMES ARTHUR feat. JOSH FRANCESCHI – Lose My Mind

James Arthur se vrací s novým singlem Lose My Mind s Joshem Franceschim z You Me At Six v hlavní roli. Skladba je pop-rocková hymna proložená emocemi a srdečným textem, který složil James spolu s Cass Lowem a Corey Sandersem.

James prozrazuje: „Lose My Mind je trochu alternativní písnička, kterou jsem chtěl vytvořit už roky. Hodně mé hudební inspirace je v tomto duchu. A protože jsem fanouškem You Me At Six, jsem tak rád, že se Josh chtěl k věci připojit – miluji jeho hlas.“

V listopadu vydal James své čtvrté album It'll All Make Sense In the End, které se ve Velké Británii vyšplhalo na 3. místo. V březnu se umělec vydal na koncertní turné po Velké Británii a Irsku, během kterého předvedl unikátní vystoupení v prestižní londýnské Royal Albert Hall. V dubnu a květnu navštíví Severní Ameriku.

 

 ADAM LEVINE – Good Mood

Adam Levine, zpěvák z americké poprockové skupiny Maroon 5, se podílel na vytvoření filmového soundtracku k jedné z nejoblíbenějších dětských pohádek Tlapková patrola. Na pozitivně laděném singlu Good Mood s ním tentokrát spolupracovali známí hudební producenti, jako jsou ShellbeckOscar Görres a Savan Kotecha. Singl je hlavním titulem z tohoto filmového soundtracku, na kterém nechybí také singl od zpěvačky Alessiy Cara.

 

INNA feat. SEAN PAUL – Up

Původní verze singlu Up, kterou zpěvačka Inna v listopadu, stihla za necelý měsíc posbírat přes 11 milionů zhlédnutí na YouTube a pronikla v přehledu služby Shazam na šesté místo mezi tanečními tracky. Chytlavá skladba má nyní velmi atraktivní úpravu. Výzvu natočit duet přijal populární jamajský vokalista Sean Paul, jehož kariéru lemují úspěšné spolupráce s řadou světových hvězd – Dua Lipa s ním natočila hit No LieClean Bandit ho využili v jednom z největších hitů předchozí dekády Rockabye, hostoval i u BeyoncéPharella Williamse nebo Davida Guetty a Becky G.

 

SOFI TUKKER – Original Sin

 Duo Sofi Tukker představilo nový singl Original Sin a oznámila své nové druhé album Wet Tennis společně se světovým turné. Dlouho očekávané pokračování jejich debutového alba Treehouse nominovaného na Grammy vyšlo 29. dubna. Original Sin vyzývá k laskavosti k sobě sama a odmítání vnucené společenské zvyklosti. Název alba Wet Tennis je zkratkou životního stylu a estetiky. WET TENNIS je zkratka: When Everyone Tries To Evolve, Nothing Negative Is Safe. Wet Tennis znamená pohyb vpřed, optimismus a pozitivní vývoj bez ohledu na překážky. Negativita je nevyhnutelná, ale nebude trvat dlouho, když ji plně uchopíme a projdeme jí. Je to závazek k neustálému vývoji a oslava vitality.

 

 

 NIKITA KINGSTON – Different Kind

 Jen těžko ji přehlédnete. Půvabná dívka s medově svůdným hlasem Nikita Kingston debutuje singlem Different Kind. Nikita se účastnila loňské série Česko-Slovenská SuperStar a letos prošla také pořadem Tvoje tvář má známý hlas. V SuperStar se dostala mezi deset nejlepších, ale než mohlo finále začít, z rodinných důvodů ze soutěže odstoupila. Sedmnáctiletá zpěvačka, jež má česko-jamajské kořeny, se hudbě věnuje od útlého dětství. Základ písničky Different Kind napsala ve čtrnácti. „Milovala jsem Twenty One Pilots a ti mě inspirovali a motivovali. Začala jsem hrát na klávesy i skládat písničky,” svěřuje se talentovaná dívka a přiznává, že o hudební dráze vždycky snila. „S kamarádkou jsme si říkaly, že jednou budeme slavné zpěvačky,” směje se a dodává: „Nechci se podbízet a dělat úplný mainstream. Chtěla bych mít své publikum, ale určitě netoužím předvádět něco, co nikdo nechápe.”

Se singlem Different Kind ji pomáhali producent Reginald a kytarista David Kandler působící ve skupině Sofiana Medjmedje. „Přinesla jsem několik rozepsaných věcí, ze kterých jsme vybrali nejlepší pasáže a složili novou skladbu. Nikdy předtím jsem takhle s někým nepracovala, byla to skvělá zkušenost,” prozrazuje Nikita. „V písničce zpívám o pocitech člověka, který je odlišný a nezapadá mezi ostatní. Než se ale přizpůsobit a řídit se pravidly je lepší být different kind…”

Talentu má Nikita na rozdávání. A nejen hudebního. Sama si navrhla a nakreslila obal singlu, vyráběla i polštáře, které se objevují v klipu k Different Kind. „Pokoj, kde se video točilo, není můj. Aby to ale bylo maximálně autentické, nastěhovali jsme do něj spoustu mých věcí – gramofon, desky, knížky, obrázky, co visí na stěnách. I ta kytara je moje,” popisuje. „Nemohu se dočkat, až singl vyjde. Několikrát jsme museli měnit plány. Byla to dlouhá cesta, ale rozhodně stála za to!”

 

MK feat. PAUL WOOLFORD & MAJID JORDAN – Teardrops

Marc Kinchen, lépe známý jako MK, se spojil s Paulem Woolfordem a Majid Jordan, úžasným R&B duem z Kanady. Společně tak vydali taneční singl TeardropsMK má na svém kontě mnoho úspěšných singlů, jako například 17 nebo Back & Forth. Co se týče Paula Woolforda, připomeňme si jeho poslední úspěšný track Looking For Me, na kterém spolupracoval s Diplem a Kareen Lomax.

 

THE CHAINSMOKERS – High

 Po dvouleté pauze od koncertování a vydávání hudby se duo umělců a producentů The Chainsmokers vrátilo, aby představilo svůj velmi očekávaný nový singl High. Skladba, kterou napsali a produkovali Alex a Drew, zahajuje pro kapelu novou hudební éru a cestu k nadcházejícímu čtvrtému albu. Duo též odhalilo oficiální videoklip, ve kterém Drew pronásleduje svou nedosažitelnou polovičku v řadě surrealistických scén, kde cestuje světem pomíjivé lásky. Nová deska

 

TOM WALKER – Serotonin 

 Je ten pravý čas na působivý návrat Toma Walkera, v tomto případě s optimistickou a návykovou skladbou Serotonin - první ukázkou nové hudby z jeho velmi očekávaného druhého alba. Jeho charakteristický hlas si libuje ve zvukové šíři skladby. Serotonin napsal Tom společně s The Elements a Gez O'Connellem, který má na svědomí například Hotter Than Hell pro Duu Lipu. Píseň produkovali Mike Spencer z Rudimental a The Elements. Videoklip natočený v Mexiku vypráví o složitém vztahu mezi otcem a jeho dcerou. V úžasných barvách a texturách vyvrcholí hudební video dechberoucími záběry Toma, jak letí v balónu.

Nová skladba pochází čerstvě z intimního a vyprodaného britského turné, kde Tom zahrál novou hudbu spolu s některými ze svých nejlepších věcí včetně Leave a Light On a Just You And I. Turné skončilo triumfálním návratem do malého londýnského klubu OMEARA – místa, kde se poprvé objevil v květnu 2017 jako začínající umělec. V říjnu loňského roku vydal Tom brilantní Something Beautiful s rapperem Masked Wolfem. To znamenalo začátek série vystoupení v televizi a rádiu včetně skutečně unikátního vystoupení s Kate Middleton, vévodkyní z Cambridge, která se připojila k Tomovi na klavír, aby zahráli nezapomenutelnou verzi jeho emotivní vánoční písně For Those Who Can’t Be Here.

 

 KHALID – Skyline

 Americký umělec Khalid působící především v R&B se inspiroval legendárním vozem Nissan, který zažil boom v 90. letech a vydal nový singl Skyline. Ten pochází z Khalidova připravovaného třetího alba Everything Is Changing, ze kterého je i singl New Woman. Termín vydání alba není ještě znám, ale určitě se máme na co těšit.